WIELKA TAJEMNICA WIARY

od godz. 8.00

Czynna codziennie
po Mszy św.

19.00 - 20.00 (czas letni)
18.00 - 19.00 (czas zimowy)
wtorek, czwartek - narzeczeni

I Niedziela Adwentu, R. B – 29.11.2020 r.

(do użytku wewnętrznego)

1. Adwent to szczególny czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Dzieli się na dwie części. Podczas pierwszej – do 16 grudnia, pragniemy przygotować się na powtórne przyjście Jezusa w chwale. Podczas drugiej – od 17 do 24 grudnia, bezpośrednio przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. Z obu tych względów Adwent jest „czasem pobożnego i radosnego oczekiwania”.
  2. W ramach trzyletniego programu duszpasterskiego „Eucharystia daje życie” rozpoczynamy dzisiaj drugi rok pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.
  3. W Adwencie zachęcamy do trzeźwości i abstynencji oraz wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która znajduje się na ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Roraty w naszej parafii będą o godz. 17.00. Tegoroczne spotkania adwentowe przybliżą nam tajemnicę Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy. Dzieci zachęcamy do świecenia lampionów i zbierania pamiątkowych obrazków.
  5. Dzisiaj w kościele podczas Mszy św. o godz. 7.00 i w kaplicy o godz. 10.00 poświęcenie Opłatków Wigilijnych. Opłatki znajdują się przy ołtarzu. Ofiary za Opłatki są przeznaczone na wynagrodzenie dla p. Kościelnego i p. Organisty. Dobrowolne ofiary prosimy składać do skrzynek w podpisanych kopertach.
  6. Jutro (30.11) święto św. Andrzeja Apostoła.
  7. Parafia św. Józefa w Rzeszowie na Staromieściu zaprasza na „Noc Nikodema” w każdy czwartek Adwentu oraz we wszystkie pierwsze czwartki miesiąca w ciągu roku.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek dziękować będziemy za powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii oraz modlić się o nowe. O godz. 16.30 modlitwie różańcowej o powołania przewodniczyć będzie Stowarzyszenie Przyjaciół WSD. Zachęcamy wiernych do wspólnej modlitwy.
  9. W pierwszy piątek zapraszamy do spowiedzi św. w kościele przed ranną Mszą św. i od godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca. W kaplicy od godz. 14.30 spowiedź, o 15.00 Msza św. i nabożeństwo. Odwołane są odwiedziny chorych w domach z racji pierwszego piątku miesiąca. Chorych odwiedzamy na indywidualne zgłoszenie.
  10. W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające pierwszych sobót miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.00.
  11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na dekorację. Troskę o czystość naszej świątyni w tym tygodniu powierzamy kolejnym dziesięciu rodzinom. Bóg zapłać przedstawicielom Akcji Katolickiej i p. kościelnemu za wykonanie dekoracji Adwentowej.
  12. W przyszłą niedzielę (II Adwentu) będziemy obchodzić XXI Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.